Beržų pumpurų nauda

Baltasis beržas auga miškingose vietovėse visoje Europoje, Azijoje ir Šiaurės Amerikoje. Baltojo beržo pumpurai, lapai, žievė naudojami tradicinėje ir šiuolaikinėje medicinoje. Pumpurai, liaudyje vadinami žirginėliais, renkami kovo pabaigoje ar balandžio pradžioje taigi netrukus bus pats metas beržų pumpurams rinkti, nes reikia rinkti, kol jie dar nėra išsiskleidę. Tai viena iš gausių gėrybių, kurias teikia beržas: vasarą galima rinkti beržų lapelius, maišyti su kitomis arbatomis arba plikyti vien beržo lapus ir gerti beržų arbatą, taip pat kiek vėliau, jokiu būdu ne pavasarį, galime ragauti beržų sulą.

O kol kas išsamiau apie beržų pumpurus. Beržo pumpuruose yra eterinio aliejaus, kurio sudėtyje yra betuloretininės rūgšties butilo esterio. Beržų pumpurų užpilai ir nuovirai pasižymi diuretinėmis, priešuždegiminėmis, atsikosėjimą lengvinančiomis, prakaitą varančiomis, tulžies veiklą gerinančiomis savybėmis.

Žolininkai baltojo beržo pumpurų nuovirą vartoja, gydant žaizdas, spuogus ir kitas odos problemas. Beržo ekstraktas iš kraujo šalina cholesterolį, valo organizmą, stiprina nervų sistemą, gali būti vartojamas, jei kamuoja galvos skausmai ar vargina alergijos. Beržo pumpurų ekstraktas apsaugo nuo plikimo, stiprina plaukus ir atgaivina galvos odą.

Baltojo beržo pumpurų (žirginėlių) užpilui paruošti reikės tik pumpurų ir vandens. Porą šaukštų (15 – 30 gramų) šviežių beržo pumpurų ar lapų užpilti stikline (250 ml) vandens. Palikti 10 minučių. Puodelį užpilo gerti tris kartus per dieną, po valgio.

Taigi išėję pasivaikščioti dairykitės beržų ir stebėkite pumpurus, nepamirškite, kad geriausia žirginėlius rinkti nuo beržų, kurie yra toliau nuo judrių gatvių ar kitų oro taršos šaltinių. Taupykite pinigus (skaityti daugiau) ir sveikatą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s